Home > Social Media > Previziunile lui Baba Vanga puse la încercare: România poate răsturna scorul în repriza a doua!
Social Media

Naționala României surprinde la EURO 2024! Greul abia acum începe! Vezi meciul România – Olanda, scor 0-1, ACUM pe PRO TV și VOYO.

Naționala României a trăit momente de tensiune în meciul cu Olanda de la EURO 2024, aflat în plină desfășurare, cu scorul de 0-1 în favoarea olandezilor la finalul primei reprize. Partida a fost dominată de echipa lui Ronald Koeman în prima parte, dar jucătorii reprezentativi ai României au reușit să reziste și să creeze ocazii de gol.

Previziunile celebrei clarvăzătoare Baba Vanga, care ar fi prezis succesul României într-un moment crucial, sunt acum puse la încercare. La finalul primei reprize, scorul era 0-0, iar România a avut o ocazie importantă prin Denis Drăguș, care a șutat periculos la poarta lui Verbruggen, dar fără succes. De asemenea, Olanda a avut și ea momente periculoase, precum încercarea lui Memphis Depay de a înscrie direct din corner.

În minutul 33, fundașul Vasile Mogoș a fost lovit serios de Dumfries și a fost nevoit să părăsească terenul. Locul său a fost luat de Bogdan Racovițan, iar echipa medicală a intervenit imediat pentru a-i acorda îngrijirile necesare.

Cu toate acestea, România nu a cedat. Determinarea tricolorilor este evidentă, iar speranțele sunt mari pentru o revenire spectaculoasă în repriza a doua. Previziunile lui Baba Vanga ar putea deveni realitate, dacă echipa națională va reuși să-și regăsească ritmul și să răstoarne scorul în fața puternicei echipe a Olandei. Greul abia începe pentru tricolori, care vor avea nevoie de determinare și rezistență pentru a trece de provocările viitoare de la EURO 2024.